elektrabel live | elektrabel.info | discogs
Pod tímto pseudonymem vystupuje Tomáš Hartl z Břeclavi. Jeho oficiální producentská dráha začala vydáním prvního EP u Virtual Label (tracky: outof, bluevoiceblue, loop 135, roundum, trance). Debut to byl poměrně úspěšný a slovo Elektrabel se tak poprvé vrylo do podvědomí čekých muzikantů, DJs a veřejnosti. Také kritika se vyjádřila pozitivně a tak se Elektrabel s chutí pustil do další práce.
Jeho počinů si všiml i praotec elektronické taneční hudby Jeff Mills a umožnil mu vydat desku na jednom ze svých labelů přidružených přímo k legendárnímu Axis. Elektrabel a jeho Mission 001 tedy odstartovali tím nejlepším způsobem, jakým jen mohli. Produkce tohoto projektu je silně ovlivněna birminghamskou scénou a jejím charakteristickým zvukem.
Inspiraci Elektrabel čerpal v minulosti při častých návštěvách vyhlášemého slovenského Uclubu, který byl právě útočistěm i takových osobností birminghamské scény, jako například Regis, Female, nebo Surgeon. Osobitý sound projektu Elektrabel tedy stojí především na industriálních smyčkách a minimalistickém pojetí inteligentní taneční hudby.
Dnes má na Millsově labelu 6277 Mission 01 album Four Various Reasons. Na podzim 2005 Elektrabel hostoval na Jeffově akci Contact Special v japonském klubu Womb.

Releases:
02/2000 Elektrabel EP VirtualLabel
09/2001 Ex001 - V/A TechEx
03/2003 Mission 01 6277/AXIS
01/2005 Mission 03 6277/AXIS
02/2005 rmx: Summer HC Deviation X production
03/2005 Mission 04 6277/AXIS
09/2005 GP Techno ride 1
10/2005 Trefa EP 6277/AXIS
07/2006 Exchange vol. 1 Edensonic
07/2006 Toinen Runo Pohjola
boss | dolegate | djboss.net | discogs
Do evropské technoscény vpadl jako blesk z čistého nebe. Boss je v Evropě znám jako úspěšný DJ a producent. V dřívějších letech poslouchal všechny styly elektronické hudby, což ho ovlivnilo při tvorbě vlastní muziky. V roce 1995 začal s experimentováním se zvuky. Dál se zajímal o muziku a poslal některé demo nahrávky do labelu Kne' deep rec., kde své tracky vydávají např. DJ Rush, Mark Verbos, WJH nebo Paul Langley. A uspěl!
V roce 2000 Kne'deep vydalo Bossovu první desku - Parameter Jedna EP a pak další - Parameter Dva EP. Ještě předtím rozvažoval, co bude hrát na parties. Když dostal šanci, byl si jistý, že to je přesně ta činnost, kterou chce dělat. Zároveň byl zván na menší a větší akce po celém Slovensku. O něco později se Bossovi ozval kanadský umělec Puffboy (vydávající na dobře známém labelu Stickman rec.) s požadavkem na remix svého tracku. Další možnosti u Klirfactor rec., room tone rec., PVC, Decomplex audio se pro Bosse staly výzvou. Tyto produkce mu daly možnost hrát v zahraničí a ukázat svou muziku po celé Evropě.
Jeho mistrovské kousky mohli slyšet lidé ve Španělsku, Chorvatsku, Bulharsku, Slovinsku, Polsku, Nizozemí, Maďarsku a v Česku. Bossova tvorba oslovila komunitu "elektronické taneční muziky", DJe, producenty, promotéry, média, ale i samotné klubery. Svým výborným smyslem pro mix a schopností vytvořit dobrou atmosféru se zapsal do srdcí partypeople.

Vinyl releases:
Dj Boss - Fat blunt beats
Boss / OR - Duncan Idaho
Dj Boss - Kombucha EP
V/A remixes - Boss remix
Dj Boss - Mastership EP
Dj Boss - Parameter Jedna Ep
Dj Boss - Parameter Dva Ep
V/A - Techex 01
V/A - Techex 02
V/A - Antidandruff
Puffboy - Mind Bugs (Dj Boss rmx)
Dj Boss, Christian Varela - Worldwide Error
V/A - fylo 3
Rob Jarvis & Slavo - Complex EP
v/A - Taka,Boss, R+D
A. Kremer - way of the drum (Boss pressure mix)
M. Fuentes - Scheiss nazis (Boss rmx)
Audiotechture - Aplication II (Boss rmx)
Andreas Kremer - Base in your face (Boss mix)
Harald Klotzberg - rekursion (Boss 4xU rmx)

CD releases:
A Standa DJ Mix - Evergreens & Everblacks
Pelacha - - One - A different club
Jay Denham mix - Audio Mix Series presents
V/A - waiting for the rain
V/A - References
Dj Boss mix - Five elements
V/A - Schranzwerk 9
Dj Rush mix - Berlin / Chicago
DJ Rush - Kne'Deep Hard Energy

TOP10:
Hu - detroit
Loktibrada - rybak
Boss - harmonika
Surgeon - Klonk
Takaaki Itoh - Swing 1
Oscar Mullero - Slovakian Nights RMX4
Regis - Counter attack
Loktibrada vs Boss - planet rhythm 55
Ch. Wunsch - tresor_test
elektrochemie_lk_ - lets roll (Boss edit)
GINGER & DAHO | nula2.cz
Jablonečtí ´Murder Boys´ Daho a Ginger hrají od roku 1995. Jejich styl se vyznačuje především specifickým zvukem industriálního pojetí techna. Excelentně stále častěji kombinují moderní prvky taneční hudby s klasickou EBM a vše ještě zvládají prošpikovat hrubou elektronikou, jak v agresivní, nebo naopak té nejněžnější formě. Byli prvními průkopníky tohoto stylu u nás v České republice a dnes jsou opět jediní, kdo vystupuje s tak originální hudební formou. Vynikající renomé si rovněž získali precizní, promyšlenou technikou mixu a vyjímečnou souhrou při vystoupeních na čtyři gramofony a dva mixy. V jejich zábavných a poutavých setech uslyšíte jak ty nejžhavější news, tak mnoho legendárních tracků, ke kterým má jednoduše dvojice D & G po dlouhá léta srdečný vztah.
Oba djs už vystupovali v každém menším i větším klubu v České republice a samozřejmě na celé řadě velkých party a festivalů, jako je například Orion Hall, Cosmic Trip, Citadela, Screaming The Truth a Summer Of Love. Také za našimi hranicemi mají svá pravidelná angažmá. Především v sousedním Německu s jistotou stoupá jejich popularita. Hráli tam na vyhlášeném festivalu Sonne Mond Sterne 2004 a hned dvakrát jako jediní ČR v legendárním klubu Tresor! Rovněž na sousedním Slovensku se tato dvojice již nesčetněkrát představila, například v bratislavském Uclubu, nebo na party Boomerang.Mezi další země, kde djs Daho & Ginger vystupovali patří Polsko, Chorvatsko a také Maďarsko. Zde naši D&G účinkovali na jednom z největších evropských festivalů Sziget.
V roce 2002 absoluvovali tito dva jedineční djs NSW Tour s neuvěřitelnými sedmnácti zastávkami, po boku jejich vzorů a později přátel, kterými jsou: Regis, Female, Surgeon, Makaton, a Function. Vedle klasického klubového techna se Daho a Ginger zabývají Intelligent Dance Music a electronickou scénou.
Už více jak pět let provozují obchod a distribuci www.nula2.cz, což představuje nepřetržitý, vynikající zdroj nové hudby. Daho je dále také recenzentem desek pro časopis Bassline a největší hudební server www.techno.cz. Mezi skutečnými milovníky elektronické hudby v ČR má dvojice Daho a Ginger velmi dobré jméno a renomé . . . !
TOP10:
Surgeon / Floorshow Part 1+2
A Guy Called Gerald / Blow Your House Down (BMB remix)
The Wee Djs / We Free
Monolake / Alaska Melting
Cyp / Důvod (unreleased)
Boxcutter / Oneiric LP
Whitehouse / árcáárCut Hands Has The Solution
Archae+Grovskopa / Emergence 010 (unreleased)
The 65D Mavericks / Fathom ep / Cosmic
Jeff Mills / Blue Potential / Tresor
Dj, začínající producent a zakladatel již zaniklé agentury UTC Promotion je známý energickými progresivními sety, které balancují na hraně tech-elektra a tech-trancu. Učil se mixovat v Kanadě v roce 2001, kde se hned měsíc po prvním kontaktu s gramofony představil spíše jako "exotický" dj na soukromé ilegální party. Krátce poté se seznamuje ve vynil shopu Terminal Records s dj Preachem, tehdy ještě ne příliš známým producentem, který tam pracoval. Velice rychle navázali přátelství a pod dohledem technicky špičkového dje Preache se BB učil ve volných chvílích ve vynil shopu mixovat.
Po návratu domů přijímá své první vystoupení v teprve jako neznámý začínající český dj v klubu Fabric. Poté začíná BB ve svém bydlišti v Břeclavi pořádat velmi vydařené klubové akce Amnesia a Insomnia v dnes již zavřeném klubu Laguna.
Následují další vystoupení v předních českých klubech Paradogs, Fabric, Boby, La Rotta, Barumba a objevuje se na spoustě menších parties v Čechách i na Slovensku. V roce 2003 se stává rezidentem nejstarší masové indorové party - legendární Citadely a brzy následují hraní na prestižních akcích jako Antistatic, Ibiza, Observer, Stereodrome.. V září 2003 se vydává společně s dj Preachem na tour po balkánských státech Bulharsku, Kosovu a Chorvatsku a na podzim se opět vrací na místa svých začátků do kanadského Montrealu a představuje se na velké heloween party Gloom na hradě v quebeckých pohoří.
V roce 2004 pravidelně residentuje na klubových akcích v O´Seex v Brně, Mallorce a břeclavském klubu Block. Zahraje si v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku a na podzim se opět vrací do kanadského Quebecu do klubu Cube a afterhours System. Poté zůstává na nějaký čas u svého učítele dj Preache, aby se od něj učil základy produkce hudby.
V roce 2005 se stává rezidentem nové velké indorové akci - Impériu. V létě se poprvé představuje na velkém českém open air festivalu - Hradhousu, Sunstormu a slovenském Hrad 05 na Beckově. V poslední době se začíná intenzivně věnovat produkci pod dohledem svého učitele dj Preache a vydává své první tracky namixované na své kompilaci Citadela Vibe III.
Podle jeho oblíbených producentů, mezi něž patří Preach, Oxia, Technasia, Southsoniks, Len Faki, Corvin Dalek nebo Oliver Lieb lze tušit, že si BB Mike zakládá na barvitém složení setu, kde dává vyniknout jak energickým rytmům, tak melodickým plochám.

TOP10:
01. CRAZY remix (bootleg) - Michal Poliak a.k.a. BB MIKE & Orbith
02. FEELIN´ ELECTRO - Valentino Kanzyani
03. BROKEN INSIDE - Preach
04. FUNKY RAIN - Michal Poliak a.k.a. BB MIKE
05. ROCKIN´ THE DISCO - Filtergrinder (Bryan Cox rmx)
06. DANCING MASCHINE - Whebba
07. CLOSER - Orbith & Michal Poliak a.k.a. BB MIKE
08. METAL CAGE - Valentino Kanzyani
09. FUNKY FREAK - unknown, promo
10. PUNK D` (Sean Tyas remix) - Sander Van Doorn
lucasch | strobe.cz
Je zakladatelem a majitelem agentury Strobe, která se zabývá party promotion a bookingem. DJingu se věnuje od roku 1999. Působil jako rezident v klubech Quadro, Šantán, Mír a Prison Clubu v Německu. V současné době je rezidentem klubu Euro v Hluku. Z producentů jsou jeho oblíbenci Anderson Noise, Valentino Kanzyani, Marco Bailey, Renato Cohen, Mistress Barbara, Misjah atd. Zahrál si na spoustě klubových akcí po celé moravě ale také v čechách a na Slovensku, např. v klubech Roxy Praha, Paradogs Praha, Účko Bratislava, Metroklub Šala, Barumba Olomouc, Fabric Ostrava a na větších akcích jako např. Hradhouse 2002, Hradhouse 2003, Apokalypsa, Ibiza Night, Golden Techno, Ruhr In Love 2004 (D), Summer Trip 2003 (D), E-Lake Festival 2004 (L), Stereodrome (SK).
Zahrál si v nejlepších klubech v Německu, Rakousku, Belgii, Slovinsku, Lucembursku, Švýcarsku, Polsku, Bulharsku, Slovensku po boku djs jako např. Marco Bailey, Adam Beyer, Rush, Dave Clarke, Chris Liebing, Marco Carola, Sonique, Moguai, Tomcraft, Inigo Kennedy, Preach, Takaaki Itoh, Marusha, Jay Denham, Marco Lenzi, Toni Rios, Kay D. Smith, Nils Hess, Virgin Helena, Eddie Richards, Pacou, Pascal FEOS atd. V současné době se prezentuje na parties groovy technem v setech ze 3 gramofonů.

TOP10:
01 / Eric Sneo - Black Hole
02 / Dirty Jackers - Sneaky Boomerang
03 / End-Jy - Fiesta
04 / DJ Emerson - Underground Funk
05 / Thomas Schumacher - Red Purple
06 / Dirty Jackers - Stop The Madness
07 / Moguai - Tonight
08 / Da Hool - Streetlife
09 / Pryda - Aftermath
10 / Sensation White - Anthem
paul hawk | paulhawk.com
Pod "hlavičkou" dj Paul Hawk jsem začal vystupovat někdy kolem roku 1997. Tehdy bylo započato období dlouhého vývoje, kterým si každý dj dozajista musí projít. Tomu napomohlo hraní po celé jižní Moravě, stejně jako seznámení se s agenturou Sound 44, která si mě jako první všimla a jejímž svěřencem jsem se rázem stal. Ze vzájemné spolupráce vyplynula residentura v klubu Šneckenhaus. Díky výše zmíněné agentuře jsem měl možnost hrát čím dál tím víc častěji jak v České republice, tak i v blízkém zahraničí, po boku jmen jako např. Takaaki Itoh, Scan X, Inigo Kennedy, Toky aka Rumenige, Steve Bailey aka Makaton, Johannes Heil, Felipe, Marcus Störk, Dr.Gonzo, Michel Van Tune, Packo Gualandris a další. Následovala vystoupení v rádiích FM4, Jih, Kiss Hády, Kiss Publikum.
Zvuk a styl se tedy přirozeně stával osobitějším, zkušenosti se prohlubovaly. Totéž se týkalo i tvorby vlastní produkce, což se odrazilo v podobě spolupráce s českým labelem TechEx v roce 2001, z níž vzešel vinyl TechEx 001, na jehož realizaci jsem se jako producent podílel.
Nyní se píše rok 2005. V roli dj přetrvávám již přes 8 let, což je jeden z důkazů, že techno a hudba jako taková zaujímá v mém životě jedno z nejpřednějších míst v žebříčku životních hodnot. Za blíže zmiňovaných 8 let jsem se pokusil vyspět v osobnost s originálním a temperamentním stylem "mixingu", zvuku, stylu, kterým se snažím šířit své osobní chápání techna a elektronické hudby vůbec. Chci, aby byl set pestrým příběhem, který má svůj začátek, vrchol a konec.
Za zmínku stojí fakt, že v současnosti se prezentuji jako FINAL SCRATCH d.j. Důvodů, které mě vedly k tomuto kroku je několik. Mezi ty nejpodstatnější patří za prvé možnost hrát svou vlastní produkci a za druhé otázka dostupnosti tracků. Za synonymum pro slovo "djing" považuji snahu předávat radost nejen sobě, ale i jiným lidem, umění člověka za gramofony vycítit, co chtějí lidé slyšet a předat jim to v podobě kvalitního a zároveň kreativního výběru tracků a jejich osobitého, dokonalého technického podání.

TOP10:
01 / Sex Pistols / Spunk / Castle Music
02 / Raudive Aka Oliver Ho / Here / Podium
03 / Ignation Technician vs Phil Walls / Spanish Inquisation / Prvl
04 / Mark Williams / Untold Story / Real Sessions
05 / V/A / Hedonic 002 / Hedonic
06 / Mike Humphries / Interstae Grand Prix / Master Traxx
07 / Christian Fischer & Wehbba / Catch The Fever / Soul Access
08 / V/A / Confusion Reloaded / Primal Confusion
09 / Jeroen Liebregts / Templates EP / Audio Assault
10 / Jackal / Praise The Funk / Jack